UWAGA RODZICE!!! GRA, KTÓRA ZABIJA !!!

W ostatnim czasie na terenie Polski rozpowszechniane są gry, pod różnymi nazwami, prowadzące do załamania nerwowego. Gry ogólnie polegają na tym,  że bliżej nieustalona osoba, tzw. „opiekun”, wydaje uczestnikom gry różnego rodzaju polecenia, zlecając do wykonania zadania zagrażające zdrowiu lub życiu. Opiekun w grze namawia do okaleczania się, oglądanie „strasznych” filmów lub chodzenie po torach kolejowych, a wreszcie do samobójstwa!

Dyrektorzy szkół  organizują spotkania z rodzicami aby:

• wskazać źródła niebezpieczeństw i zagrożeń wynikających z korzystania z gier komputerowych czy mediów społecznościowych;
  • zapoznać z zasadami bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu (w komputerze i telefonie komórkowym);
  • zachęcić rodziców do zainstalowania oprogramowania zabezpieczającego przed dostępem do wybranych stron,zabezpieczające uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju;
  • zwracać uwagę na wszelkie sygnały, które mogą świadczyć o zagrożeniu.

Proszę pamiętać, że cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na wiek (dzieci i dorosłych).

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z WYCHOWACAMI W DNIACH 3 i 4.04.2017 r.